Karta graficzna PNY NVIDIA Quadro K5000

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: VCQK5000-PB
  • Producent: PNY Technologies
  • Dostępność: Zapytaj o dostępność
  • szt.
  • Cena brutto: 0,00 zł 0,00 zł
  • Niedostępny

Karta graficzna PNY NVIDIA Quadro K5000 - 4GB GDDR5 256-bit 173 GB/sec

Karta graficzna NVIDIA Quadro K5000 wykorzystuje architekturę NVIDIA Kepler, aby znacznie przyspieszyć działanie profesjonalnych aplikacji.

Możesz liczyć na lepszą interakcję podczas prac projektowych z najbardziej złożonymi modelami, bogatsze detale sceny i efektów w tworzonej treści i szybsze rezultaty podczas przetwarzania rozległych zbiorów danych w badaniach naukowych. Quadro K5000 wykorzystuje szereg innowacyjnych funkcji, włączając w to SMX dla uzyskania większej przepustowości na cykl zegara podczas kluczowych operacji graficznych oraz technikę bindless textures, która pozwala jednostce GPU odnosić się do tekstur bezpośrednio z pamięci. Dodatkowo, karta zapewnia obsługę do czterech wyświetlaczy - co doskonale sprawdza się w przypadku rozwiązań dla wielkoskalowych wizualizacji.

Z łatwością wdrażaj konfiguracje skalowalnych wizualizacji o ultrawysokiej rozdzielczości

Możesz teraz korzystać z nawet czterech wyświetlaczy jednocześnie i pełnej obsługi standardu DisplayPort 1.2 kolejnej generacji – zdolnego do pracy z rozdzielczościami 3840x2160 przy 60 Hz. Dzięki temu z łatwością rozszerzysz obraz pulpitu na wiele wyświetlaczy, zbudujesz rozległy panel cyfrowy lub stworzysz zaawansowane środowisko typu CAVE w stereoskopowym 3D. Najnowsze technologie NVIDIA w połączeniu z kartą Quadro K5000 udostępniają Ci prosty, przystępny sposób synchronizacji obrazu i skalowania rozdzielczości zsynchronizowanej powierzchni wyświetlacza, podczas pracy z wieloma projektorami lub wyświetlaczami. W skład tych technologii wchodzą Quadro Sync, Quadro Mosaic, Quadro Warp/Blend, i GPUDirect.

Pracuj wykorzystując wyższy poziom złożoności modeli w procesie projektowania

Konstrukcja procesora strumieniowego (SM) kolejnej generacji karty Quadro K5000, o nazwie SMX, oferuje kilka istotnych zmian w architekturze. Obejmują one istotne usprawnienia przepustowości kluczowych operacji graficznych na cykl zegara, skutkując bezprecedensową wydajnością i energooszczędnością. Dodatkowo Quadro K5000 wykorzystuje bufor ramki o dużej pojemności, co daje Ci możliwość pracy z większymi modelami i konstrukcjami i poprawia poziom interakcji podczas operacji wykonywanych w procesie projektowania.

Twórz bogatsze detale scen i efektów w kreowanej treści

Architektura NVIDIA Kepler wprowadza koncepcję techniki bindless textures, która umożliwia jednostce GPU odwoływanie się do tekstur bezpośrednio w pamięci. Takie podejście efektywnie eliminuje ograniczenie liczby unikalnych tekstur, które mogą być wykorzystywane do renderowania sceny i redukuje narzut na jednostkę CPU, by zapewnić wyższą wydajność. Rzeczywiście, obecnie można wykorzystywać ponad milion unikalnych tekstur. FXAA i TXAA – gwarantujące filmową jakość technologie wygładzania krawędzi również optymalizują przepustowość architektury SMX. Zyskujesz więc doskonałą jakość obrazu podczas tworzenia treści i oceny projektów bez negatywnego wpływu na poziom interakcji.

Certyfikowana dla wiodących na rynku aplikacji profesjonalnych

Zaprojektowane i zbudowane specjalnie na potrzeby profesjonalnych stacji roboczych, jednostki GPU NVIDIA Quadro akcelerują ponad 150 profesjonalnych aplikacji z szerokiego zakresu dziedzin, włączając w to produkcję, media i rozrywkę, badania naukowe oraz branżę energetyczną. Profesjonaliści wykorzystują je, by uzyskiwać najlepsze możliwe wrażenia podczas pracy z aplikacjami takimi jak: Adobe CS6, Avid Media Composer, Autodesk Inventor, CATIA i SolidWorks firmy Dassault Systemes, Siemens NX, PTC Creo i wieloma innymi. By osiągnąć maksymalną wydajność aplikacji, dołącz do swojej stacji roboczej układ Tesla K20 i poczuj moc technologii NVIDIA Maximus.

Dane techniczne karty graficznej PNY NVIDIA Quadro K5000 - 4GB GDDR5 256-bit 173 GB/sec

Specyfikacja GPU
 Liczba rdzeni CUDA  1536
Specyfikacja pamięci
 Wielkość bufora ramki  4 GB GDDR5
 Interfejs pamięci  256-bit
 Przepustowość pamięci  173 GB/s
Cechy karty
 Shader Model  5.0
 OpenGL  4.3
 Microsoft DirectX  11
 NVIDIA Maximus  Tak
 NVIDIA SLI  Tak
 Quadro Sync  Tak
 Quadro Mosaic  Tak

 Cyfrowy potok wideo NVIDIA Quadro

 Tak

 NVIDIA GPUDirect

 Tak

 NVIDIA GPUDIrect dla wideo

 Tak

 NVIDIA 3D Vision oraz 3D Vision Pro

 Tak

 Architektura NVIDIA CUDA

 Tak

 Oprogramowanie do zarządzania wyświetlaniem NVIEW

 Tak
Specyfikacja

 Dwukanałowe złącze DVI-I

 1

 Dwukanałowe złącze DVI-D

 1

 DisplayPort 1.2

 2

 Stereo (3-pinowe Mini-DIN)

 Opcjonalne

 Maksymalna rozdzielczość (tryb cyfrowy)

 DVI-DL: do 330M pikseli/s: (np. 1920x1200@120Hz, 2560x1600@60Hz)

 DisplayPort 1.2: do 540M pikseli/s i transmisja danych na poziomie 17,3 Gbps

 (np. 3840x2160@60Hz 30bpp, 2560x1440@120Hz 30bpp, 4096x2160@24Hz 36bpp, 4096x2160@50Hz 30bpp)

Zasilanie i temperatura

 Spełnia normy EnergyStar

 Tak

 Maksymalny pobór mocy

 122 W

 Głośność w czasie pracy

 Active Fansink
Profesjonalne karty graficzne PNY NVidia Quadro Printech Wrocław
PNY Proffesional Graphic Solutions NVidia Quadro